Archiwum wrzesień 2014


wrz 24 2014 Pies lubiący szczekać
Komentarze: 0

Popularnym psem, który należy do ras psów miniaturowych jest yorkshire terrier. Są to piękne malutkie pieski, które zmieszczą się do każdej damskiej torebki. Z tego też powodu są bardzo chętnie wybierane przez silne i niezależne kobiety, które dużo podróżują. Yorki należą do psów długowłosych. Można je oczywiście strzyc na krótko, jednak wtedy możemy zapomnieć o udziale w wystawie psów rasowych. Sierść yorków przyjmuje kolor od stalowo – złotego do srebrno – złotego. Psy te mogą się więc znacznie różnić między sobą kolorem sierści. Z uwagi na długość włosa wymagają regularnego szczotkowania. Często stosowanym przez właścicieli tych psów zabiegiem jest przypinanie malutkimi spinkami do włosów sierści nad oczami. Zapobiega to wpadaniu sierści do oczu psa, co mogłoby prowadzić do licznych chorób oka. Yorki są psami bardzo pogodnymi i ruchliwy. Bardzo lubią się bawić oraz spędzać czas na świeżym powietrzu. Bardzo lubią też towarzystwo dzieci. Znane są też z tego, że zazwyczaj robią dużo hałasu. 

wrz 24 2014 Agresywna rasa
Komentarze: 0

Istnieje wiele ras psów, które uważane są za psy agresywne. Jedną z nich są bulteriery. Są to psy niewielkich rozmiarów. Ich wygląd jest zdecydowanie nieprzystający do charakteru psów należących do tej rasy. Jest to pies mały, krępy, sprawiający wrażenie ospałego i ociężałego. W rzeczywistości jednak są to psy bardzo szybkie, zwinne i przede wszystkim bardzo silne. W wyglądzie bulterierów uwagę zwraca przede wszystkim dość charakterystyczna głowa, którą trudno jest pomylić z jakąkolwiek inną rasą psów. Bulteriery są psami o bardzo trudnym charakterze. Są wprawdzie psami, które szybką się uczą, ale są bardzo uparte. Eksperci twierdzą, że psy tej rasy bardzo lubią dzieci jednak ze względu na bezpieczeństwo kontakt psów tej rasy z dziećmi powinien odbywać się zdecydowanie pod kontrolą osób dorosłych. Bulteriery są psami, które bardzo lubią ruch. Powinny przynajmniej raz dziennie odbyć długi spacer, w trakcie którego będą mogły się wybiegać. Bulteriery nie są psami dla każdego. Ich hodowlą powinny zajmować się osoby zrównoważone psychicznie i doświadczone. 

wrz 24 2014 Najgroźniejsza choroba psów
Komentarze: 0

Bardzo poważną chorobą zwierząt, która może dotknąć także psy jest wścieklizna. Niebezpieczeństwo związane z zachorowaniem naszego psa na wściekliznę polega na tym, że choroba ta może przenosić się z psa na człowieka. Człowiek może zarazić się od psa poprzez kontakt ze śliną zwierzęcia. Najczęściej dochodzi do tego poprzez ugryzienie. Wścieklizna jest bardzo niebezpieczną chorobą wirusową. Niemal 100% zwierząt, które na nią zachorowały umiera. Wyróżnia się szereg objawów, które pozwalają rozpoznać wściekliznę. Przede wszystkim u zarażonego psa pojawia się ślinotok oraz wodowstręt. Psy stają się najpierw ospałe, a następnie bardzo agresywne. Wodowstręt związany jest ze skurczami mięśni, które występują u zarażonego psa na widok wody. Wścieklizna jest chorobą, której właściwie nie da się wyleczyć. Można jej jednak skutecznie zapobiegać poprzez regularne szczepienia ochronne. Każdy pies powinien im być poddawany regularnie raz w roku. Jest to najważniejsze szczepienie dla psów, o którym nie wolno nam zapominać.