Najnowsze Wpisy

Zabawa z czworonogiem Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:27:00
linkologia.pl spis.pl

Właściciele kotów są świadomi tego, że tego typu pupilom należy poświęcać bardzo dużo czasu, aby czuły się szczęśliwe pod naszym dachem. Przykładem mogą być koty perskie, które tak jak inne czworonogi kochają najróżniejsze propozycje zabaw. Trzeba zaznaczyć, że koty to dość niezwykłe zwierzęta, które potrafią znakomicie się bawić przedmiotami codziennego użytku. Przykładem mogą być chociażby rozmaite kartony, w których zwierzę będzie miało okazję zrobić sobie legowisko. Oczywiście znamienne jest, aby określone przedmioty, które udostępniamy czworonogom, były dla nich w każdym względzie bezpieczne. Najlepiej zatem zamówić zabawki ze sklepu zoologicznego, wśród których niewątpliwie uda nam się trafić na coś ciekawego. Są one zróżnicowane pod względem ceny, i z tej przyczyny możemy zdecydować się także na nieco tańsze propozycje. Należy wspomnieć na przykład o sztucznych myszkach, które okażą się dla czworonoga cudowną zabawką. Zostały one wyprodukowane w taki sposób, aby jak najdokładniej imitowały prawdziwe gryzonie. Często w ich wnętrzu znajduje się dzwoneczek, co stanowi dodatkową atrakcję dla czworonoga. Można także nabyć zabawki, przy wsparciu których zwierzę będzie miało możliwość zetrzeć swoje pazurki – co się z tym wiąże, połączymy przyjemne z pożytecznym. Jeśli nie wiemy, na jakie artykuły warto się zdecydować, w każdej chwili możemy liczyć na pomoc ekspedienta, który wybierze dla nas właściwy asortyment. Warto zauważyć, że można także poprosić o wskazówkę specjalistę weterynarii, który z pewnością chętnie podzieli się z nami swoim doświadczeniem w tym względzie.

futrzyk : :

Informacje o wybranych rasach Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:26:00
linkologia.pl spis.pl

Nie sposób nie zgodzić się z tezą, że niejeden opiekun rasowego kota choć raz myślał nad tym, jak zdobyć dane odnośnie konkretnych ras kotów. Jak się okazuje, w obecnych czasach każdy z nas ma swobodny dostęp do tego rodzaju wiadomości, bez związku z tym, czy obiektem naszych zainteresowań jest kot syjamski, czy też innego rodzaju zwierzę. Bardzo szybko wyszukamy takie dane z pomocą wirtualnej przestrzeni. W sieci jest niemało stron, które w całości są poświęcone kotom. Z ich wsparciem odkryjemy prawdę na temat tego, czym tak naprawdę charakteryzują się konkretne rasy. Nie można nie zgodzić się z faktem, że to stanie się szczególnie pomocne w przypadku gdy ktoś, nie jest świadomy, na którą rasę powinien się zdecydować. Co więcej, w sieci można natknąć się na zdjęcia przykładowych ras kotów, i co za tym idzie każdy może przekonać się, jak tak naprawdę prezentuje się konkretny pupil. Należy dodać, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na witryny internetowe. Informacje względem większości ras kotów można także odnaleźć w fachowej literaturze. W księgarniach błyskawicznie natrafimy na poradniki, dzięki którym dowiemy się, jak właściwie trzeba zajmować się czworonogiem. Są one godne polecenia między innymi dla tych osób, które po raz pierwszy przygarną pod swój dach takiego pupila. Z pewnością niejeden czytelnik znajdzie w nich wiele potrzebnych wskazówek. Warto także wspomnieć o przewodnikach po rasach kotów, które też okażą się szczególnie interesujące. Tego typu książki możemy zamówić także przez sklepy online, zwłaszcza jeśli mamy pewne kłopoty z odnalezieniem ich w zwykłej księgarni.

futrzyk : :

Najróżniejsze rasy kotów Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:23:00
linkologia.pl spis.pl

Coraz większa różnorodność na płaszczyźnie ras kotów przyczynia się do tego, że nierzadko ciężko jest podjąć ostateczną decyzję pod względem wyboru danego pupila. Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że dzisiaj niektóre rasy są bardzo spopularyzowane i każdy z nas ma do nich niczym nieutrudniony dostęp. Jeżeli na przykład obiektem naszego zainteresowania jest kot brytyjski, powinniśmy skorzystać z wybranej hodowli przywołanej rasy. Z pewnością wielu z nas zastanawia się, w którym miejscu można wyszukać tego rodzaju hodowle. Jak się okazuje, nie jest to kłopotliwe zadanie, a przydatny będzie w tym względzie Internet. Nie da się ukryć, że w internecie w błyskawicznym czasie odnajdziemy wszystkie niezbędne informacje, w tym określone namiary na wybrane hodowle zwierząt. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki odpowiednie hasło, aby na naszym komputerze pojawiły się strony online konkretnych polskich hodowli. Należy nadmienić, że koty zakupione w hodowli bardzo szybko się oswajają, bowiem od małego są przyzwyczajane do kontaktu z ludźmi. Jeżeli obiektem naszego zainteresowania jest zwierzątko dla naszych dzieci, niewątpliwie powinniśmy mieć pewność, że określony kot był przyzwyczajany także do kontaktu z najmłodszymi. Tym sposobem zyskamy gwarancję, że szybko przyzwyczai się do wszystkich domowników. Warto także dodać, że w dobie naszych czasów hodowle kotów prezentują naprawdę korzystne ceny, nawet za koty z rodowodem. Nie powinno to nikogo zaskoczyć, że z roku na rok coraz więcej osób stawia na zakup rasowego czworonoga, wybierając dla siebie tego rodzaju rasę, która pod każdym względem wpisuje się w konkretne oczekiwania.

futrzyk : :

W trosce o kota Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:22:00
linkologia.pl spis.pl

Z pewnością nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak tak naprawdę trzeba prawidłowo troszczyć się o kota. Nie da się ukryć, że, opieka nad konkretnym stworzeniem musi być uzależniona chociażby od jego wieku, a także od rasy. Warto zaznaczyć, że dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszy się kot syberyjski. Przeważnie Polacy zdobywają go z popularnych hodowli, aby mieć pewność, że stworzenie będzie pochodzić ze sprawdzonego źródła. Osoby opiekujące się kotem mają za zadanie bardzo dokładnie zastanowić się nad odpowiednim pokarmem dla tego stworzenia. Kluczowe jest, aby ustalić mu odpowiednią dietę. Niestety, wielu właścicieli kotów nie ma tego na uwadze, wskutek czego najczęściej zwierzęta są przekarmiane. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że jest to jedną z najważniejszych przyczyn otyłości. Koty z wyraźną nadwagą nierzadko zapadają na wiele groźnych chorób, które mogą nawet wpłynąć na długość ich życia. Istotne jest także zagwarantowanie pupilowi pożądanej higieny. Poza dokładnym szczotkowaniem, należy oczywiście pamiętać o wizytach u weterynarza. Nawet jeśli nasze zwierzę nie ma żadnych poważniejszych objawów, należy co jakiś czas uczęszczać na wyznaczone wizyty. Tylko dzięki temu lekarz będzie mógł upewnić nas w przekonaniu, że bardzo dobrze zajmujemy się swoim kotem. Oczywiście niezwykle kluczowe jest także, aby poświęcać swojemu pupilowi bardzo wiele czasu. Zwierzę musi wiedzieć, że mamy z nim kontakt. Trzeba dodać, że funkcjonalne okażą się również zabawki przeznaczone dla kotów, które z pewnością spodobają się niejednemu pupilowi.

futrzyk : :

Parę słów o żółwiu ozdobnym Komentarze (0)
02. listopada 2014 11:01:00
linkologia.pl spis.pl

Rzecz jasna – zgodnie z właściwie rozumianą poprawnością – pupili nie kocha się za to, iż są piękne, ale za to, że w ogóle są. Z jednak natomiast strony – istnieją niewymagające odmiany czworonogów, które nie tylko są miłe, ale również dodatek niezwykleładne Takim właśnie rozejm może być z pewnością żółw ozdobny, pojawiający się naturalnie w centralnych stanach USA oraz w północnej oraz wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – niesprawiający większych kłopotów z pielęgnacją. Żółw ozdobny jest wyjątkowym dopełnieniem hodowli pielęgnowanych przez osobistych pasjonatów ryb, którzy – decydując się na ten konkretny gatunek pododmianę żółwia czerwonouchego (który na głowie posiada dobrze widoczny,pomarańczowy, szczególnie kolorowy pas) lub żółwia żółtouchego (pas znajdujący się na głowie jest w jaskrawym, żółtym kolorze). W naturalnym biotopie, żółw ozdobny egzystuje w wodach które się zatrzymały bądź, znacznie rzadziej w spokojnych rzekach. Dużą aktywność odmiany odznacz obserwuje się w czasie trwanie dnia – gady lubią się następnie opalać w słońcu, zanurzać się albo sprawnie nurkować. W domowych hodowlach, dla wygody a także dobrego samopoczucia pupila, dobrze przeważnie podejmować walkę o jak najdokładniejsze odwzorowanie naturalnych warunków przebywania żółwia ozdobnego. Dlatego także, powietrze w akwarium powinno osiągać temperaturę w czasie dnia około 28°C (w nocy bowiem, ciepłota nie może spaść poniżej poniżej 20°C), a temperatura wody zmuszona jest zawsze wynosić w granicach 26°C. Mieć świadomośc równocześnie należy, że żółw ozdobny jest żółwiem drapieżnym. W związku z tym, powinien zostać skarmiany właściwie przygotowanymi granulatami, a w młodości – trzeba podawać mu plankton albo larwy owadów.

futrzyk : : żółw ozdobny, żółwie ozdobne

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ksiega gości

Księga gości

Kategorie postow

Brak kategorii