Najnowsze wpisy, strona 2


lis 02 2014 Parę słów o żółwiu ozdobnym
Komentarze: 0

Rzecz jasna – zgodnie z właściwie rozumianą poprawnością – pupili nie kocha się za to, iż są piękne, ale za to, że w ogóle są. Z jednak natomiast strony – istnieją niewymagające odmiany czworonogów, które nie tylko są miłe, ale również dodatek niezwykleładne Takim właśnie rozejm może być z pewnością żółw ozdobny, pojawiający się naturalnie w centralnych stanach USA oraz w północnej oraz wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – niesprawiający większych kłopotów z pielęgnacją. Żółw ozdobny jest wyjątkowym dopełnieniem hodowli pielęgnowanych przez osobistych pasjonatów ryb, którzy – decydując się na ten konkretny gatunek pododmianę żółwia czerwonouchego (który na głowie posiada dobrze widoczny,pomarańczowy, szczególnie kolorowy pas) lub żółwia żółtouchego (pas znajdujący się na głowie jest w jaskrawym, żółtym kolorze). W naturalnym biotopie, żółw ozdobny egzystuje w wodach które się zatrzymały bądź, znacznie rzadziej w spokojnych rzekach. Dużą aktywność odmiany odznacz obserwuje się w czasie trwanie dnia – gady lubią się następnie opalać w słońcu, zanurzać się albo sprawnie nurkować. W domowych hodowlach, dla wygody a także dobrego samopoczucia pupila, dobrze przeważnie podejmować walkę o jak najdokładniejsze odwzorowanie naturalnych warunków przebywania żółwia ozdobnego. Dlatego także, powietrze w akwarium powinno osiągać temperaturę w czasie dnia około 28°C (w nocy bowiem, ciepłota nie może spaść poniżej poniżej 20°C), a temperatura wody zmuszona jest zawsze wynosić w granicach 26°C. Mieć świadomośc równocześnie należy, że żółw ozdobny jest żółwiem drapieżnym. W związku z tym, powinien zostać skarmiany właściwie przygotowanymi granulatami, a w młodości – trzeba podawać mu plankton albo larwy owadów.

wrz 24 2014 Pies lubiący szczekać
Komentarze: 0

Popularnym psem, który należy do ras psów miniaturowych jest yorkshire terrier. Są to piękne malutkie pieski, które zmieszczą się do każdej damskiej torebki. Z tego też powodu są bardzo chętnie wybierane przez silne i niezależne kobiety, które dużo podróżują. Yorki należą do psów długowłosych. Można je oczywiście strzyc na krótko, jednak wtedy możemy zapomnieć o udziale w wystawie psów rasowych. Sierść yorków przyjmuje kolor od stalowo – złotego do srebrno – złotego. Psy te mogą się więc znacznie różnić między sobą kolorem sierści. Z uwagi na długość włosa wymagają regularnego szczotkowania. Często stosowanym przez właścicieli tych psów zabiegiem jest przypinanie malutkimi spinkami do włosów sierści nad oczami. Zapobiega to wpadaniu sierści do oczu psa, co mogłoby prowadzić do licznych chorób oka. Yorki są psami bardzo pogodnymi i ruchliwy. Bardzo lubią się bawić oraz spędzać czas na świeżym powietrzu. Bardzo lubią też towarzystwo dzieci. Znane są też z tego, że zazwyczaj robią dużo hałasu. 

wrz 24 2014 Agresywna rasa
Komentarze: 0

Istnieje wiele ras psów, które uważane są za psy agresywne. Jedną z nich są bulteriery. Są to psy niewielkich rozmiarów. Ich wygląd jest zdecydowanie nieprzystający do charakteru psów należących do tej rasy. Jest to pies mały, krępy, sprawiający wrażenie ospałego i ociężałego. W rzeczywistości jednak są to psy bardzo szybkie, zwinne i przede wszystkim bardzo silne. W wyglądzie bulterierów uwagę zwraca przede wszystkim dość charakterystyczna głowa, którą trudno jest pomylić z jakąkolwiek inną rasą psów. Bulteriery są psami o bardzo trudnym charakterze. Są wprawdzie psami, które szybką się uczą, ale są bardzo uparte. Eksperci twierdzą, że psy tej rasy bardzo lubią dzieci jednak ze względu na bezpieczeństwo kontakt psów tej rasy z dziećmi powinien odbywać się zdecydowanie pod kontrolą osób dorosłych. Bulteriery są psami, które bardzo lubią ruch. Powinny przynajmniej raz dziennie odbyć długi spacer, w trakcie którego będą mogły się wybiegać. Bulteriery nie są psami dla każdego. Ich hodowlą powinny zajmować się osoby zrównoważone psychicznie i doświadczone. 

wrz 24 2014 Najgroźniejsza choroba psów
Komentarze: 0

Bardzo poważną chorobą zwierząt, która może dotknąć także psy jest wścieklizna. Niebezpieczeństwo związane z zachorowaniem naszego psa na wściekliznę polega na tym, że choroba ta może przenosić się z psa na człowieka. Człowiek może zarazić się od psa poprzez kontakt ze śliną zwierzęcia. Najczęściej dochodzi do tego poprzez ugryzienie. Wścieklizna jest bardzo niebezpieczną chorobą wirusową. Niemal 100% zwierząt, które na nią zachorowały umiera. Wyróżnia się szereg objawów, które pozwalają rozpoznać wściekliznę. Przede wszystkim u zarażonego psa pojawia się ślinotok oraz wodowstręt. Psy stają się najpierw ospałe, a następnie bardzo agresywne. Wodowstręt związany jest ze skurczami mięśni, które występują u zarażonego psa na widok wody. Wścieklizna jest chorobą, której właściwie nie da się wyleczyć. Można jej jednak skutecznie zapobiegać poprzez regularne szczepienia ochronne. Każdy pies powinien im być poddawany regularnie raz w roku. Jest to najważniejsze szczepienie dla psów, o którym nie wolno nam zapominać.